TÜRKİYE ORGAN NAKLİ VAKFI

HAYAT DEVAM ETSİN

Türkiye’de organ bağışı bilincini geliştirmek, bağış oranlarının artmasına katkı sunmak, milyonlarca insana umut olmak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye Organ Nakli Vakfı için 2015 yılında hazırladığımız iletişim çalışmaları, aradan geçen yıllara rağmen hâlâ kitlelerin hislerine dokunan zamansız işlerimizden biridir. Peki, Türkiye Organ Nakli Vakfı için ilk adımda neler yaptık? Kurumun varoluş amacını vurgulayan, kitlelerde güçlü bir etki yaratan ve sosyal farkındalığı ön planda tutan stratejimizle uyumlu bir iletişim tonu belirleyerek; “Hayat Devam Etsin” sloganını yarattık.

Beklemeye tahammülü olmayan, her şeyin hemen olmasını isteyen, hızlı tüketim çağına kolay adapte olan insanların içgörülerinden ilham alarak hayata geçirdiğimiz iletişim çalışmalarımızla hedef kitlemizi bekleme noktalarında yakalayarak mesajımızı aktardık. 30.000’den fazla insanın umutsuzca süren bekleyişine dikkat çekmek için binlerce insana hem dijital hem de konvansiyonel mecralarda “Hayat Devam Etsin” dedik.

Sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası olarak konumlandıran Türkiye Organ Nakli Vakfı için hazırladığımız bu etkili çalışmalarla 2015 Kristal Elma Bölge Ödülleri’nde “Ek Mecralı Kampanya ve Açık Hava Kategorisi’nde”, Kırmızı Bölge Ödülleri’nde ise “Basında En İyi Reklam Kampanyası, Basında En İyi Sosyal İçerikli Reklam, Basında En İyi Diğer Kategorisi’nde” ödülle onurlandırıldık.

Binlerce yaşama umut olmak bilinciyle tasarladığımız farkındalık çalışmalarımızın hem toplumsal dinamikleri değiştirmesi hem de yaratıcılar tarafından takdir edilmesi sonucunda artan motivasyonumuz ile fikir dolu çalışmalar üretmeye devam ettik.

Modern teknolojik imkanlar ve profesyonel iş gücü sayesinde tıbbi, hukuki ve etik kurallar ile diğer sosyal normlara uygun, etkili, erişilebilir ve sürdürülebilir bir sistem içerisinde organ bağışını teşvik edip organ nakli hizmetlerini geliştirerek daha fazla hastaya umut olmak vizyonuyla 1995 yılında kurulan Türkiye Organ Nakli Vakfı için geliştirdiğimiz pozitif, iyimser, duygusal ve fayda odaklı dilimizi sosyal medya platformlarına entegre ederek ulaşmak istediğimiz kitlelerle hep iletişim halinde kaldık.

Türkiye Organ Nakli Vakfı tarafından kurulan, Türkiye’de her yaştan uluslararası hasta için kapsamlı ve öncü tıbbi tedavi hizmetleri sunan birkaç medikal seyahat acentesinden olan Happy Sante Global için de aynı özen ve heyecanla iletişim çalışmaları hazırlamaya devam ediyoruz.

1 Comment

Yorum Bırakın