MARKALAMA - İLETİŞİM ÇALIŞMASI

KAFES FIRIN

Kafes Fırın 1994 yılında kendi küçük satış ünitesi ile Ankara’daki kafeler için ev yapımı tatlılar üreterek serüveninin ilk adımlarını attı. Değerli müşterileri için şehrin doğu ve batısını birbirine bağlayan yolculuğun önemli bir parçası olmak adına kendini durmadan geliştirdi ve zamanla bir Ankara klasiği haline geldi.

Eskişehir Yolu’nda faaliyet gösteren küçük bir kafe olarak ailemize katılan Kafes Fırın, o dönem üretim kapasitesini artırarak büyüme kararı almıştı. Bu hedefi gerçek yapmak için iş birliği yaptığımız Kafes Fırın’ın markalaşma sürecini; iletişimde yeni yollar aramayı seven, verilerin ve analizlerin ışığında vizyoner fikirler üreten, güçlü markaların ikonikleşmiş tasarımlarına imza atan yaratıcı ekibimiz gerçekleştirdi.

Yarattığımız yeni konumlandırmanın, yeni imajın ve yeni dilin rehberliğinde hazırladığımız iletişim çalışmalarının tümünde; kitlemize vermek istediğimiz mesajları buyurgan monologlar üzerine inşa etmek yerine, bağ kurarak eyleme davet eden bir iletişim yaklaşımı benimseyerek ele aldık. Markamızın stratejik amaçlarına hizmet edecek şekilde kurguladığımız yaratıcı çalışmalar ile 2011 Kırmızı Ödülleri’nde “Basında En iyi Perakende Kategorisi’nde”, Kırmızı Bölge Başarı Belgesi ile ödüllendirildik.