İLETİŞİM ÇALIŞMASI

CLINIC COFFEE

Gerçek kahve severlere lezzetli bir deneyim yaşatmak için kurulan ve Ankara’nın en gözde iki lokasyonunda konuklarını ağırlayan Clinic Coffee’nin yeni iletişim partneriyiz.

Markamızın iletişim alanındaki çözüm ortaklığına hazırladığımız SWOT analizi ile başladık. Analizler ve markanın niteliklerine baktığımızda, çalışmalarımızda odaklanabileceğimiz benzersizlikleri görerek iletişim dilini belirledik.

Doğru hedef kitleye marka vaadini ve kampanya mesajımızı iletebilmek içinse, hedef kitle analizi ile sürece devam ettik. Hedef kitle analizini gerçekleştirirken Clinic’in konuklarını gözlemledik, kitlemizin psikografik ve demografik niteliklerini değerlendirdik.Potansiyel ve mevcut kitlemizle ilgili değerlendirmelerin ardından markamız için kapsamlı bir rekabet analizi gerçekleştirdik.

Neler Yaptık

Yaptığımız bu çalışmaların ardından veriyi yaratıcılıkla birleştirme zamanı geldi ve saf kahveyi, saf lezzeti vaat eden Clinic için ‘‘Just Pure Coffee’’ konseptini geliştirdik. Belirlediğimiz iletişim konseptini markanın sosyal medyasından basılı uygulamalarına kadar genişleterek işledik. 

İletişim çalışmalarımızda kullanacağımız görseller içinse başarılı ve keyifli bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. Markanın dijital dünyadaki iletişimini trendlerin rehberliğinde kurguladık. Keyifle devam ettiğimiz çalışmaları yiyecek-içecek sektöründe deneyimli olan yazar, art director, sosyal medya uzmanı ve stratejistimizle sürdürmeye devam ediyoruz.

Sunduğu deneyimi daha geniş kitlelere yaşatmayı amaçlayan Clinic Coffee için keyifle çalışıyor, hedef kitlesi ile güçlü bağlar kurmasını sağlıyoruz.